Zanim zaczniesz lać wodę

Dodane: 11-10-2014 08:36
Zanim zaczniesz lać wodę Artykuł o tym jak istotna jest woda oraz jej oczyszczanie i oszczędzanie. Interesujesz się tym tematem? Zapraszamy: ekologiczna oczyszczalnia przydomowa

O deficycie wody w Polsce

Woda - najważniejsza rzecz na świecie. Bez niej nie istniałoby życie na naszej planecie. Z perspektywy biochemii jest bardzo ciekawym...obiektem badania, ponieważ ma unikalne właściwości. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest niezbędna, jednak czy pamiętamy o tym w naszym codziennym życiu?

W naszym kraju jest deficyt wody. Z powodu osuszania bagien, wycinania drzew, nic jej nie zatrzymuje. Sytuacja jest zła - nasze wodne zasoby są bardzo niskie i porównywalne z zasobami Egiptu.


Mniej wody z kranu

Woda jest niezwykle ważnym surowcem, także w aspekcie dosłownym. Każdego roku ceny rosną, najwyższe są w miastach, gdzie ciepła woda jest bardzo droga. Wiemy, że nikt nie zrezygnuje z kąpieli. Można używać prysznica, ale kontrolujmy regularnie stan baterii - duża ilość kamienia sprawi, że wody poleci z prysznica mniej, co nie znaczy, że zużyjemy jej mniej. Warto także sprawdzić, czy nasza słuchawka (lub bateria do wanny) ma perlator. Dzięki niemu ciśnienie wody pozostanie wysokie, ale popłynie jej mniej. Dużo wody marnujemy, czekając aż poleci nam ciepła. Niestety, w większości wypadków nie można nic na to poradzić.


Woda - temat rzeka

Zdaję sobie sprawę, że wielu ma alergię na słowo "ekologia" lub "ekolodzy". Jednak wypadałoby zdawać sobie sprawę, że jesteśmy odpowiedzialni za świat w którym żyjemy, i który eksploatujemy.

Istnieje kilka metod na oszczędzanie wody, które wcale nie oznaczają wielkich wyrzeczeń. Jednym z najprostszych jest stosowanie perlatorów na bateriach, które zachowują duże ciśnienie, jednak wody płynie mniej. Można również wybierać prysznic, zamiast wanny.


Definicja przydomowej oczyszczalnie ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków ? to zespół urządzeń służących do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu lub małym zgrupowaniu domów.

Warunkiem prawidłowej eksploatacji przydomowej oczyszczalni jest jej umiejętna obsługa, polegająca na następujących czynnościach: okresowa kontrola składu odpływu, ewentualnie indeksu osadu czynnego, odpowiednia regulacja natlenienia i uzupełnianie kultur mikroorganizmów, usuwania osadu i kożucha z osadnika raz w roku lub po wypełnieniu osadnika osadem do połowy.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przydomowa_oczyszczalnia_%C5%9Bciek%C3%B3w© 2019 http://barcwarszawa.com.pl/