Mieszkania na wynajem

Dodane: 05-04-2014 08:04
Mieszkania na wynajem Jak wspominałam w poprzednich artykułach, rodzimy rynek nieruchomości budzi emocje wielu rodaków. W takim razie zastanówmy się, jak sprawa wygląda? mieszkania sprzedaż szczecin Sporo Polaków liczy na spadki cen oraz na większą dostępność kredytów hipotecznych....Jak wspominałam w poprzednich artykułach, rodzimy rynek nieruchomości budzi emocje wielu rodaków. W takim razie zastanówmy się, jak sprawa wygląda? mieszkania sprzedaż szczecin

Sporo Polaków liczy na spadki cen oraz na większą dostępność kredytów hipotecznych. Ale rekomendacja S może nieco ostudzić emocje - od roku bieżącego niezbędny do uzyskania kredytu będzie 5% wkład własny. To niby niedużo, ale w dużych miastach (gdzie ceny mieszkań są wysokie) może to być spora suma. Pytanie - skąd wziąć środki na wkład własny? Nie każdy ma możliwość oszczędzania - jeśli ktoś wynajmuje mieszkanie, to kosztuje ono porównywalnie do kwoty miesięcznej raty kredytu hipotecznego, często więc nie ma z czego odłożyć, lub są to bardzo małe kwoty. Weźmy przykład - 5% z 300 tys. zł to 15 tys. Nie jest to dużo, ale jeżeli stać cię na odłożenie 500 zł każdego miesiąca, to łatwo policzyć - musisz oszczędzać 2,5 roku. A wtedy... wkład własny wymagany przez bank wzrośnie do 10%. Co prawda zawsze można liczyć na to, że ceny spadną i się "wyrówna". A jaka alternatywa dla oszczędzania? Pozostaje pożyczka od rodziny, lub... banku. Można także poszukać dodatkowej pracy, lub kupić mieszkanie taniej.

W takim razie czy rekomendacja S jest w ogóle potrzebna? KNF uznał, że tak. A jeżeli spojrzymy na statystyki licytacji komorniczych, to wychodzi, że naprawdę ma to swoje uzasadnienie.
Znazlazłem także nowe mieszkania szczecin rynek pierwotny szczecin - też dobry mieszkania szczecin sprzedaż - to całkiem niezłe Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj nowe mieszkania szczecin - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania.

© 2019 http://barcwarszawa.com.pl/