mieszkania sprzedaż szczecin

Jak wspominałam w poprzednich artykułach, rodzimy rynek nieruchomości budzi emocje wielu rodaków.
W takim razie zastanówmy się, jak sprawa wygląda? mieszkania sprzedaż szczecin Sporo Polaków liczy na spadki cen oraz na większą dostępność kredytów hipotecznych....Jak wspominałam w poprzednich artykułach, rodzimy rynek nieruchomości budzi emocje wielu rodaków. W takim razie zastanówmy się, jak sprawa wygląda? mieszkania sprzedaż szczecin Sporo Polaków liczy na spadki cen oraz na większą dostępność kredytów hipotecznych.

Ale rekomendacja S może nieco ostudzić emocje - od roku bieżącego niezbędny do uzyskania kredytu będzie 5% wkład własny.

To niby niedużo, ale w dużych miastach (gdzie ceny mieszkań są wysokie) może to być spora suma.
Pytanie - skąd wziąć środki na wkład własny? Nie każdy ma możliwość oszczędzania - jeśli ktoś wynajmuje mieszkanie, to kosztuje ono porównywalnie do kwoty miesięcznej raty kredytu hipotecznego, często więc nie ma z czego odłożyć, lub są to bardzo małe kwoty.
Weźmy przykład - 5% z 300 tys.
zł to 15 tys.
Nie jest to dużo, ale jeżeli stać cię na odłożenie 500 zł każdego miesiąca, to łatwo policzyć - musisz oszczędzać 2,5 roku.

A wtedy...

wkład własny wymagany przez bank wzrośnie do 10%.
Co prawda zawsze można liczyć na to, że ceny spadną i się "wyrówna". A jaka alternatywa dla oszczędzania? Pozostaje pożyczka od rodziny, lub...
banku.
Można także poszukać dodatkowej pracy, lub kupić mieszkanie taniej.
W takim razie czy rekomendacja S jest w ogóle potrzebna? KNF uznał, że tak.

A jeżeli spojrzymy na statystyki licytacji komorniczych, to wychodzi, że naprawdę ma to swoje uzasadnienie. Znazlazłem także nowe mieszkania szczecin rynek pierwotny szczecin - też dobry mieszkania szczecin sprzedaż - to całkiem niezłe Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj nowe mieszkania szczecin - polecam ten artykuł.

Zdecydowanie jest warty przeczytania.

.